پايگاه رسمي اطلاع رساني دكتر عبدالرضا عزيزي : عزيزي در گفتگو با راديو اقتصاد عنوان كرد: شكوفايي توليد در گرو واقعي شدن نرخ ارز
چهارشنبه، 4 بهمن 1396 - 23:04 کد خبر:1481
رئيس كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: افزايش توليد در كشور با واقعي شدن نرخ ارز محقق مي شود.

عبدالرضا عزيزي در برنامه « روي خط اقتصاد» راديو اقتصاد افزود: هنگامي كه قيمت ارز به طور مصنوعي پايين باشد صادرات ارزش چنداني ندارد و توليد مقرون به صرفه نيست.

وي با بيان اينكه از طرفي هم پايين نگه داشتن ارز مانع از آسيب قشري از جامعه مي شود، اظهارداشت: در راستاي افزايش توليد و اشتغالزايي در كشور قيمت ارز بايد واقعي شود.

رئيس كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: هم اكنون توليد در ايران مقرون به صرفه نيست و نرخ سود دو رقمي تسهيلات بانكي، هزينه هاي انرژي بالا و غيره به اين مسئله دامن مي زند.

وي با اشاره به اينكه پرداخت يارانه ها هدفمند نيست، گفت: اگر هنگام واقعي كردن قيمت ارز به يارانه كساني كه از اين حيث آسيب مي بينند، افزوده شود توليد شكوفاتر مي شود و چرخ اقتصاد نيز تندتر خواهد چرخيد.

عزيزي با تاكيد بر اينكه با افزايش توليد بر ميزان ماليات و درآمدهاي دولت هم افزوده مي شود، افزود: در بودجه امسال ۱۰۰ هزار ميليارد تومان اعتبار بايد از محل ماليات تامين شود به طوري كه تا كنون حدود ۹۰ درصد آن محقق شده است.

وي اظهارداشت: دولت براي كاهش مشكلات كشور از جمله بيكاري اهتمام دارد و در اين راستا با اذن رهبر معظم انقلاب يك و نيم ميليارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ملي جهت اشتغالزايي در كشور برداشت خواهد شد.

رئيس كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه دولت با اعتبارات صندوق توسعه ملي قصد دارد ۳۰۰ هزار فرصت شغلي در روستاها ايجاد كند، ادامه داد: در بودجه سال ۹۶ نيز اعتباراتي براي اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي و ساير مشاغل با اعتبارات دولتي و صندوق توسعه ملي در نظر گرفته شده است.

وي با اشاره به اينكه طي شش ماهه نخست امسال حدود ۷۰۰ هزار شغل در كشور ايجاد شده كه اقدامي قابل تحصين است، گفت: با توجه به تعداد بالاي بيكاران در كشور اشتغالزايي براي ۷۰۰ هزار نفر چندان چشمگير نيست.

عزيزي با تاكيد بر اينكه در آينده اي نزديك چهار ميليون نفر فارغ التحصيل نيز به جمع بيكاران افزوده مي شود، افزود: اين مسئله كشور را با لشگري بزرگ از بيكاران روبرو مي كند.

برنامه «روي خط اقتصاد» كاري از گروه كشاورزي شبكه راديويي اقتصاد است كه از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۹ به مدت ۵۵ دقيقه به تهيه كنندگي «نازنين كتابچي و حسن سعيد كلاهي» با هدف تحليل و بررسي مهمترين خبرهاي اقتصادي ايران و جهان به منظور اطلاع رساني و آگاه كردن مخاطبان بر روي موج اف ام رديف ۹۸ مگاهرتز قرار مي‌گيرد وعلاقه مندان مي‌توانند براي دريافت فايل صوتي برنامه به سايت اين راديو مراجعه كنند.

4 بهمن 1396