پايگاه رسمي اطلاع رساني دكتر عبدالرضا عزيزي : رئيس كميسيون اجتماعي مجلس اعلام كرد: بايد بودجه مناسب براي وزارت راه و شهرسازي تخصيص يابد/ بي اساس بودن انتقادها به عملكرد وزارت راه در برف اخير
دوشنبه، 16 بهمن 1396 - 20:21 کد خبر:1503
تهران- ايرنا- رئيس كميسيون اجتماعي مجلس با بي‌اساس خواندن انتقادها نسبت به عملكرد وزارت راه و شهرسازي در برف و بوران اخير، گفت: هم اكنون فصل بودجه است و ما نمايندگان مجلس تلاش مي‌كنيم، اعتبار خوب و مناسبي براي نوسازي ناوگان حمل و نقل كشور و به ويژه راهداري در اختيار وزارت راه و شهرسازي قرار بگيرد تا در آينده و در صورت بروز رخدادهاي طبيعي، شاهد مشكلات كمتري باشيم.

عبدالرضا عزيزي رئيس كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا درباره نشست فراكسيون مستقلين ولايي با وزير راه و شهرسازي گفت: در ايام برف و بوران شديد در تهران و ساير شهرهاي ايران، دائما با آقاي رحمت‌اله مه‌آبادي مديرعامل شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در گفت وگو و پيگير اوضاع بودم. شاهد بودم كه وي به عنوان مديرعامل شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران و همكاران وي به مدت 72 ساعت در تلاش شبانه‌روزي و در حال بررسي ابعاد موضوع در محل شركت فرودگاه ها بودند.
رئيس كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر غيرمنطقي بودن برخي از انتقادها، خاطرنشان كرد: در جلسه مشترك فراكسيون مستقلين ولايي با وزير راه و شهرسازي، نمايندگان نسبت به توضيحاتي كه آقاي وزير دادند، قانع شدند و از وزير راه و شهرسازي و دست اندركاران حوزه وزارتخانه با تمامي محدوديت هايي كه دارند مانند ساير كشورها اجازه ندادند فرودگاه به مدت 3 روز تعطيل شود، تقدير و تشكر كردند.
عزيزي ادامه داد: شاهد بوديم كه وزارت راه و شهرسازي در زمان برف و بوران اجازه نداد كه بزرگراه‌ها به مدت طولاني مسدود بماند و با حداقل امكانات با تلاش فراواني كه داشتند سريعا بزرگراه ها و فرودگاه ها را راه انداختند. اگرچه برخي از هموطنان ما و مسافران خارجي مقداري در جريان سفرهاي خود دچار اختلال شدند اما بايد بپذيريم كه در شرايط برف و بوران، اختلا در تردد و تاخير، امري كامللا طبيعي است.
اين نماينده مجلس همچنين بارش برف را در تهران و ساير شهرهاي كشور يك نعمت الهي خواند و بر شكرگذاري نسبت به اين رخداد به جاي گله‌مندي‌هاي بي‌اساس تاكيد كرد.
وي همچنين تصريح كرد: هم اكنون فصل بودجه است و ما نمايندگان مجلس تلاش مي كنيم كه اعتبار خوب و مناسبي براي نوسازي ناوگان حمل و نقل كشور و به ويژه راهداري در اختيار وزارت راه و شهرسازي قرار بگيرد در آينده و در صورت بارش برف و و ايجاد بوران و ساير رخدادهاي طبيعي، عوارض كمتري را شاهد باشيم.

16 بهمن 1396