پايگاه رسمي اطلاع رساني دكتر عبدالرضا عزيزي : آيا تردد موتورسواران در مناطق مختلف تهران محدود مي شود؟/ دولت لايحه ساماندهي موتورسواران را ارائه كند
دوشنبه، 23 بهمن 1396 - 13:02 کد خبر:1512
رييس كميسيون اجتماعي مجلس معتقد است اگر براي برخورد با موتورسوران متخلف نيازي به تصويب قانون وجود دارد، دولت لايحه ساماندهي موتورسواران را به مجلس ارسال كند.

عبدالرضا عزيزي در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، با انتقاد از تردد بي ضابطه و غيرقانوني موتورسواران پايتخت در معابر و پياده روها با تاكيد بر اينكه براي برخورد با راكبان متخلف خلاء قانوني نداريم، گفت: با برخوردها و طرح هاي مقطعي نمي توان وضعيت نابسامان موتورسوران را سامان داد و تكرار چنين رويه اي افزايش تخلفات از سوي راكبان را به دنبال دارد؛ در اين رابطه اگر دولت احساس مي كند براي برخورد با موتورسواران نياز به تصويب قانون وجود دارد لايحه ساماندهي موتورسواران را به مجلس ارائه كند.

نماينده مردم شيروان در مجلس شوراي اسلامي، با انتقاد از اينكه موتورسوران به هيچ قانوني و مقرراتي پايبند نيستند، افزود: جولان و تردد بي ضابطه موتورسواران معضلي است كه هنوز براي مديريت آن راهكارهاي اساسي انديشيده نشده؛ در حالي كه بي توجهي راكبان به قوانين راهنمايي و رانندگي، سبقت هاي خطرناك و عدم استفاده از كلاه ايمني، افزايش ترافيك، تصادفات و تهديد سلامت و بر هم زدن آرامش شهروندان را به دنبال داشته است.

وي با تاكيد بر ضرورت برخورد دائمي پليس با راكبان متخلف، تصريح كرد: با برخورد دائمي از سوي پليس، تخلفات از سوي اين افراد كاهش مي يابد.

اين نماينده مردم در مجلس دهم، با بيان اينكه رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي به نفع موتورسوران و براي  حفظ جان آنان است، گفت: نيروي انتظامي بايد با افرادي كه با بي توجهي به قوانين، آرامش شهروندان را سلب مي كنند با جديت برخورد كند.

نماينده مردم شيروان در مجلس دهم، افزود: متاسفانه پلاك برخي موتورسيكلت ها واضح و شفاف نبوده و راكبان با مخدوش و پنهان كردن پلاك به بروز برخي تخلفات دامن مي زنند بنابراين پليس بايد با آنها به صورت قاطع و جدي برخورد كند.

رييس كميسيون اجتماعي مجلس با تاكيد بر اينكه نبايد به موتورسواران پايتخت اجازه تردد در هر نقطه اي از شهر داده شود، ادامه داد: تردد بي ضابطه موتورسيكلت ها موجبات تشديد آلودگي زيست محيطي و صوتي را فراهم كرده است و زمان آن رسيده كه به اين وضعيت نابسامان پايان داد./

23 بهمن 1396