آخرین مطالب
  تصویبنامه هیأت وزیران در خصوص طرح احداث راه آهن گرگان - بجنورد و راه آهن #شیروان - مشهد ابلاغ شد.۲۵/۰۹/۹۷
  تصویبنامه هیأت وزیران در خصوص طرح احداث راه آهن گرگان - بجنورد و راه آهن #شیروان - مشهد ابلاغ شد.۲۵/۰۹/۹۷
  
  💠 پیگیری برگزاری مناقصه محدود ساخت راه آهن شیروان به بجنورد در آسمان ایران به برزیل توسط دکترعزیزی 🗓۲۱مهر۹۷
  ‍ 💠تهران ؛ کانون بازنشستگان تامین اجتماعی کشور؛ 🗓۱۸مهر۹۷
  جلسه دکتر عزیزی و دکتر نعمت الهی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش�"۱۸مهر۹۷
  جلسه با مهندس امینی معاونت مدیریت برنامه و توسعه منابع وزیر راه و شهرساز ۱۸مهر۹۷
  پرداخت حق بیمه رانندگان تا سقف ۳ ماه مشمول جریمه دیرکرد نمی‌شود
  دیدار دکتر عزیزی به همراه مسئولین شهرستانی با اهالی خونگرم روستاهای بخش قوشخانه
  بین_الحرمین؛ پیام دکتر عزیزی برای فرماندار و شهردار محترم شیروان جهت ادامه پروژه های رودخانه چایلق و زیباسازی ورودی غربی شیروان و قول تامین اعتبار برای آنها
  در سفر هیات اعزامی کمیسیون اجتماعی مجلس به اتریش مطرح شد: تمایل دو کشور برای گسترش و تحکیم روابط/ بررسی راهکارهای اشتغال زایی و رفع بیکاری
  پیگیری دکتر عزیزی جهت احداث #بیمارستان برای شهرستان راز و جرگلان
  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: وضعیت اشتغال معلولان رضایت بخش نیست
  کلنگ زنی پروژه های آبرسانی روستاهای محمد علیخان-امان آباد و بی بهره توسط دکتر عزیزی
  اقتدار و مدیریت نیروی انتظامی در عین مظلومیت قابل تقدیر و تحسین است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 1179صفحه نخست » اخبارچهارشنبه، 27 بهمن 1395 - 09:36
نظام پولی و بانکی کشور دچار سرطان بدخیمی است
عزیزی در نطق میان دستور: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نظام پولی و بانکی کشور دچار سرطان بدخیمی شده است، افزایش و کاهش ارزش پول در اقتصاد دنیای کنونی را مضحک خواند.
  

به گزارش مجلس تی وی ، عبدالرضا عزیزی در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تبریک دهه مبارک فجر و تشکر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: نمایندگان تصمیم گیرندگان جمهوری اسلامی ایران بوده و نسخه‌نویس دردها و آلام و بیماری‌های کشور هستند. وظیفه طبیب تشخیص بیماری و درمان بیمار است لذا نمایندگان باید با پیروی از پیامبر اکرم (ص) که به تعبیر حضرت علی (ع) طبیبی بود که برای درمان بیماران پیوسته در گردش بود از راه و اهداف وی صیانت کنند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان باید به حال بزرگترین سرطان کشور که شریان‌های اقتصادی کشور جاری است چاره‌ای بیندیشند، افزود: نظام پولی و بانکی کشور دچار سرطان بدخیمی شده است که نیازمند درمان ریشه‌ای بوده و این درمان جز از طریق خانه ملت صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه نظام پولی و بانکی در کشور وارداتی بوده و بومی نیست، ادامه داد: نظام پولی و بانکی کشور شکل کنونی آن بیش از صد سال قدمت ندارد و ارزش اعتباری را رنگ کرده و به مثابه ارزش ذاتی جلوه می‌دهد.

عزیزی با بیان اینکه روزی نیست که خبراز اختلاس جدید و کم و زیاد شدن معیار سنجش اقتصاد یعنی پول به گوش نرسد، یادآور شد: به همان میزان که عوض شدن میزان درجات متر، یارد ، سانتیگراد و فارنهایت مضحک بوده بالا و پایین شدن ارزش پول در اقتصاد دنیای کنونی مضحک است.

وی افزود: ریشه مشکلات زندگی ما از غفلت است، هیچ ملتی به خاطر غفلت در طول تاریخ تحسین نشده است آن هم غفلت از احکام مالی و پولی خداوند بخشنده و مهربان.

عزیزی با بیان اینکه کشور را از جنگ نظامی می‌توان نجات داد اما با روند کنونی از جنگ اقتصادی و ارزی نمی‌توان نجات داد، ادامه داد: جنگ ارزی بی‌رحم‌ترین جنگ شناخته شده در تاریخ بشر است و مهمترین سنگر فتح نشده انقلاب اسلامی که هنوز خالی از نیروهای انقلابی است جنگ اقتصادی و ارزی است.

وی اظهار کرد: جنگ ارزی، مسائل پولی و اقتصادی است و حتی امروز نیازمند تدوین مسائل فقهی و خط قرمزهای شرعی و تدوین اصول جنگ برای این حوزه احساس می‌شود. جنگ ارزی یکی از محورهای مهم جنگ تمام عیار اقتصادی و یکی از مسائل مهم پیش روی انقلاب است که برای آن به تربیت نیرو، بصیرت و اشراف به مسائل اقتصادی، تدوین مسائل فقهی و قانونی با حضور فعال در صحنه نیاز است.

اهمیت جنگ اقتصادی اگر از 8 سال دفاع مقدس بیشتر نباشد کمتر نیست

عزیزی با بیان اینکه اهمیت جنگ اقتصادی اگر از 8 سال دفاع مقدس بیشتر نباشد کمتر نیست، افزود: دلیل اینکه آلمان و ژاپن جنگ جهانی دوم را به راه انداختند این بود که ارزش پول آنها افت کرده بود اما زمانی که ارزش پول یک کشور افت می‌کند ذخایر طلا چیزی است که آن کشور می‌تواند به آن اتکاء کند.

وی ادامه داد: در سال 1939 ذخایر طلای هیتلر به پایان رسیده بود و برای غارت ذخایر طلای سایر کشورها شعله جنگ جهانی را برافروخت. طلای کشورها را غارت می‌برد و از این طریق هزینه جنگ خود را تأمین می‌کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ارزش پول در دین اسلام ارزش ذاتی است، تصریح کرد: ارزش پول در اسلام ثابت است، در اسلام پول ارزان و گران وجود ندارد، در اسلام وام کم بهره و پربهره وجود ندارد؛ در اسلام طرفین باید در سود و زیان شریک باشند، در اسلام قرض‌الحسنه وجود دارد یعنی هر چه که پرداختی باید همان را پس بگیری.

در اسلام نرخ بهره وجود ندارد

عزیزی با تأکید بر اینکه در اسلام نرخ بهره وجود ندارد، افزود: بهره در اسلام ربا بوده و جنگ با خدا و رسول خدا است. در اسلام سهمی از درآمد شخص به خدا یعنی به فقرا تعلق می‌گیرد.

وی با طرح سوالی ادامه داد: چرا باید بالاترین نرخ بهره بانکی جهان متعلق به ایران باشد؟ تا چه زمانی تورم و رکود عذاب‌های این مردم باشد؟ جریان خون اقتصادی کشور، جریان پول سرطانی شده است که باید درمان ریشه‌ای شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس دهم گفت: باید ارزش پول کشور ذاتی شود و این ارزش اعتباری به تاریخ سپرده شود. تا چه زمانی مراجع تقلید که ستون‌های دین هستند باید فریاد برآورند که ربا تار و پود جامعه را فرا گرفته است. تا چه زمانی باید دید که بانک‌های زیان ده و ورشکسته با دستکاری صورت‌های مالی خود ربا را به جای سود در جامعه نضج داده و بر سر سفره‌های مردم می آورند.

شکمی که با ربا پر شود نور ایمان در دلش نفوذ نمی‌کند

وی با بیان اینکه شکمی که با ربا پر شود نور ایمان در دلش نفوذ نمی‌کند، افزود: در چنین جامعه‌ای هزینه امنیت و پلیس و زندان بسیار بالاتر است یک درهم ربا شدتش بیشتر از این است که شخصی 70 زنا با محارم خود انجام دهد.

عزیزی ادامه داد: اگر ربا در بانک‌ها و تجارت بین مردم وجود داشته باشد ما نمی‌توانیم ادعا کنیم که جمهوری ما جمهوری اسلامی است. محتوای جمهوری اسلامی با ربا متفاوت است.

وی با بیان اینکه کارشناسان به همراه علما باید در این مسئله فعالیت کنند تا کشور از این گرفتاری نجات پیدا کند، یادآور شد: مردم ایران باید به این موضوع که با ربا مواجه هستند توجه کنند. اگر چنانچه بانکداری در ایران همانند سایر بخش‌ها رواج پیدا کند مردم از صنعت و کار باز می‌مانند و پولشان برایشان کار می‌کند و خودش در خانه می‌نشینند.

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به اینکه نظام پولی دنیا تلاش می‌کند که از پول کار بکشد، تصریح کرد: اینکه ما نمی توانیم نرخ بهره را از پول حذف کنیم به این دلیل است که نمی‌توانیم عامل ارزش زمانی را نادیده بگیریم.باید این معیار نامعیار را از اقتصاد کشور حذف کرد.

 

چهارشنبه 27 بهمن 1395

 

 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پربیننده‌ترین مطالب
 
 
 
خانه | درباره ما | تماس با ما | آرشیو | پیوندها
صفحه اول | اخبار | مجلس شورای اسلامی | شهر شیروان | یادداشت و مقالات | فیلم و صوت | تصاویر | زندگی‌نامه | تماس با ما
::  جست‌وجوی پیشرفته ::   ::  RSS ::  نسخه تلفن همراه ::  نسخه تلکس ::  
© دکتر عبدالرضا عزیزی
info@dr-azizi.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار