آخرین مطالب
  💠 پیگیری برگزاری مناقصه محدود ساخت راه آهن شیروان به بجنورد در آسمان ایران به برزیل توسط دکترعزیزی 🗓۲۱مهر۹۷
  عیادت از دکتر تاج گردون همراه با دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت 🗓۱۷مهر۹۷
  ‍ 💠تهران ؛ کانون بازنشستگان تامین اجتماعی کشور؛ 🗓۱۸مهر۹۷
  جلسه دکتر عزیزی و دکتر نعمت الهی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش�"۱۸مهر۹۷
  جلسه با مهندس امینی معاونت مدیریت برنامه و توسعه منابع وزیر راه و شهرساز ۱۸مهر۹۷
  پرداخت حق بیمه رانندگان تا سقف ۳ ماه مشمول جریمه دیرکرد نمی‌شود
  سازمان های مردم نهاد نقش موثری را در تمامی امور کشور دارند
  دیدار دکتر عزیزی به همراه مسئولین شهرستانی با اهالی خونگرم روستاهای بخش قوشخانه
  بین_الحرمین؛ پیام دکتر عزیزی برای فرماندار و شهردار محترم شیروان جهت ادامه پروژه های رودخانه چایلق و زیباسازی ورودی غربی شیروان و قول تامین اعتبار برای آنها
  بین_الحرمین؛ پیام دکتر عزیزی برای فرماندار و شهردار محترم شیروان جهت ادامه پروژه های رودخانه چایلق و زیباسازی ورودی غربی شیروان و قول تامین اعتبار برای آنها
  پیام تبریک دکتر عزیزی به مناسبت سال نو از نجف اشرف به تمام همشهریان عزیز
  بازدید هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از مقر سازمان ملل در وین
  عزیزی با اشاره به دیدار با معاون بازار کار وزارت بهداشت اتریش: دلایل موفقیت سازمان تأمین اجتماعی اتریش چیست؟/ تشریح وضعیت بازنشستگان اتریشی
  در سفر هیات اعزامی کمیسیون اجتماعی مجلس به اتریش مطرح شد: تمایل دو کشور برای گسترش و تحکیم روابط/ بررسی راهکارهای اشتغال زایی و رفع بیکاری
  بازدید هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از کتابخانه ملى اسلواکی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 1533صفحه نخست » اخبارشنبه، 26 اسفند 1396 - 16:04
عزیزی با اشاره به دیدار با معاون بازار کار وزارت بهداشت اتریش: دلایل موفقیت سازمان تأمین اجتماعی اتریش چیست؟/ تشریح وضعیت بازنشستگان اتریشی
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس متوسط هزینه‌های جاری دولت اتریش را ۴۰ درصد عنوان کرد درحالی که این میزان در کشورمان به ۹۰ درصد می‌رسد همچنین سازمان تأمین اجتماعی در اتریش هنگام مشکل از دولت کمک می‌گیرد در حال که این سازمان در ایران طلبکار دولت است.
  

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی در جریان سفر هیأت پارلمانی کشورمان به اتریش، روز گذشته (جمعه، 25 اسفند ماه) با رولاند زائوئر معاون بازار کار وزارت بهداشت، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفت و گو کرد.

عزیزی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به مباحث تخصصی و فنی صورت گرفته فی‌مابین در زمینه های مختلف، گفت: در این دیدار به مباحثی همچون اشتغال و کار آفرینی، آموزش های فنی و حرفه ای، قوانین کار و بازنشستگی، نحوه نظارت بر اجرای قوانین حمایتی از حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران و میزان نقش مجلس در رفاه اجتماعی اقشار مختلف جامعه پرداختیم.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سازوکار سازمان تأمین اجتماعى اتریش اظهار داشت: این سازمان به هیچ عنوان حق بنگاه دارى نداشته و ضریب پشتیبان تأمین اجتماعى در این کشور دو به یک بوده و خودگردان است.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی اتریش هرگاه با کمبود اعتبار مواجه باشد دولت به آن کمک می کند و از جمعیت حدود 8 میلیون و 700 هزار نفرى اتریش تعداد 600 هزار نفر کارمند دولت هستند یعنى به ازاى هر ١٤ نفر اتریشى یک نفر کارمند دولت وجود دارد.

عزیزی ادامه داد: متوسط هزینه هاى جارى دولت اتریش حدود 40 درصد است و رشد اقتصادى سال ٢٠١٧ برای این کشور 3 درصد، نرخ بیکارى 5.6 درصد، و تولید ناخالص ملى (GDP)٣٧٠ میلیارد و ٣٠٠ میلیون یورو و درآمدسرانه ٤٠٩٧٣ یورو بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه به ترکیب و سهم بخش های مختلف براساس تولید ناخالص داخلى(GDP) اتریش اشاره کرد و یادآور شد: بخش صنعت 28.1 درصد، بخش کشاورزی 1.4 درصد و خدمات 70.5 درصد را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین به حجم مبادلات تجارى میان ایران و اتریش اشاره و اظهار کرد: حجم مبادلات تجارى دو کشور درسال ٢٠١٦ بالغ بر ٣٧٨ میلیون یورو بوده و نسبت به سال ٢٠١٥، 26 درصد رشد داشته است همچنین در ١١ ماهه نخست سال٢٠١٧ حجم مبادلات دو کشور به ٣٩٤ میلیون یورو رسیده که رکورد قابل توجهى است و نکته حائز اهمیت رشد ١١١ درصدى صادرات ایران به اتریش است.

عزیزی همچنین درباره روابط سیاسى ایران و اتریش بیان داشت: روابط میان ایران و اتریش از قرن ١٦ میلادى در دوره حاکمیت صفویه در ایران و امپراطورى هابسبورک در اتریش برقرار شد ولى روابط دیپلماتیک میان دو کشور از سال ١٥٦٣ میلادى آغاز شد که سال ٢٠١٦ چهارصد و پنجاه و سومین (٤٥٣) سال برقرارى روابط دیپلماتیک و یکصد و چهل و ششمین سالگرد سفارت اتریش در تهران و یکصد و چهلمین سالگرد تأسیس سفارت ایران در وین است.

رئیس هیأت پارلمانی کشورمان ادامه داد: لازم به توضیح است ضریب پشتیبان در صندوق تامین اجتماعى ایران 5.6 است که گفته می شود ضریب پشتیبان زیر ٥ یعنى ورشکستگى صندوق و کاملا خودگردان بوده و نه تنها از دولت کمک نگرفته بلکه از دولت هم طلبکار است.

وی اضافه کرد: در ایران 2 میلیون و 550 هزار کارمند داریم که به ازاى هر ٣٠ نفر یک کارمند بوده و هزینه هاى جارى در ایران بیش از 90 درصد است که البته هرچند در اتریش به ازاى هر ١٤ نفر یک کارمند دولتى است ولى به علت درآمد بالا و جمعیت کم هزینه هاى جارى دولت پائین است.

عزیزی یادآور شد: جالب است کشور ژاپن ١٢٨ میلیون نفر جمعیت ولى350 هزار نفر کارمند دولتى دارد یعنى به ازاى هر ٣٠٠ نفر یک کارمند دولتى وجود دارد ضمن اینکه جهت اطلاع باید بگویم استاندارد جهانى کارمندان دولتى به ازاى هر ٦٠٠ الى ٨٠٠ نفر جمعیت  یک کارمند دولتى است.

نماینده مردم شیروان در مجلس ادامه داد: ضریب پشتیبان سازمان بیمه سلامت ایران یک به یک است و توسط دولت اداره می شود و سازمان بازتشستگى کشورى و لشکرى در ایران توسط دولت حمایت می شود اما در اتریش خیلى نیاز به حمایت مالى دولت از مستمرى بگیران بازنشسته نیست، چون با دریافتی ها از شاغلین پرداختى به مستمرى بگیران کفایت می کند چرا که ارزش پول در این کشور با ثبات است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در ضمن همه مردم حتى مهاجران غیر قانونى در اتریش بیمه تامین اجتماعى هستند و به شاغلان حقوق و به بازنشستگان و بیکاران حتى مهاجران غیرقانونى بیکار مستمرى پرداخت می شود.

به گزارش خانه ملت، درپایان این دیدار عبدالرضا عزیزى از دولت اتریش که همواره در مجامع بین المللى موضع گیری هاى منطقى نسبت به ایران داشته خصوصاً پس از برجام و به خاطرحسن نیت اتریش پس از برجام و ایجاد خط اعتبارى یک میلیارد یورویى توسط اوبر بانک اتریش براى ایران تشکر کرد./

26 اسفند 1396

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پربیننده‌ترین مطالب
 
 
 
خانه | درباره ما | تماس با ما | آرشیو | پیوندها
صفحه اول | اخبار | مجلس شورای اسلامی | شهر شیروان | یادداشت و مقالات | فیلم و صوت | تصاویر | زندگی‌نامه | تماس با ما
::  جست‌وجوی پیشرفته ::   ::  RSS ::  نسخه تلفن همراه ::  نسخه تلکس ::  
© دکتر عبدالرضا عزیزی
info@dr-azizi.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار