آخرین مطالب
  تصویبنامه هیأت وزیران در خصوص طرح احداث راه آهن گرگان - بجنورد و راه آهن #شیروان - مشهد ابلاغ شد.۲۵/۰۹/۹۷
  تصویبنامه هیأت وزیران در خصوص طرح احداث راه آهن گرگان - بجنورد و راه آهن #شیروان - مشهد ابلاغ شد.۲۵/۰۹/۹۷
  
  💠 پیگیری برگزاری مناقصه محدود ساخت راه آهن شیروان به بجنورد در آسمان ایران به برزیل توسط دکترعزیزی 🗓۲۱مهر۹۷
  ‍ 💠تهران ؛ کانون بازنشستگان تامین اجتماعی کشور؛ 🗓۱۸مهر۹۷
  جلسه دکتر عزیزی و دکتر نعمت الهی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش�"۱۸مهر۹۷
  جلسه با مهندس امینی معاونت مدیریت برنامه و توسعه منابع وزیر راه و شهرساز ۱۸مهر۹۷
  پرداخت حق بیمه رانندگان تا سقف ۳ ماه مشمول جریمه دیرکرد نمی‌شود
  دیدار دکتر عزیزی به همراه مسئولین شهرستانی با اهالی خونگرم روستاهای بخش قوشخانه
  بین_الحرمین؛ پیام دکتر عزیزی برای فرماندار و شهردار محترم شیروان جهت ادامه پروژه های رودخانه چایلق و زیباسازی ورودی غربی شیروان و قول تامین اعتبار برای آنها
  در سفر هیات اعزامی کمیسیون اجتماعی مجلس به اتریش مطرح شد: تمایل دو کشور برای گسترش و تحکیم روابط/ بررسی راهکارهای اشتغال زایی و رفع بیکاری
  پیگیری دکتر عزیزی جهت احداث #بیمارستان برای شهرستان راز و جرگلان
  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: وضعیت اشتغال معلولان رضایت بخش نیست
  کلنگ زنی پروژه های آبرسانی روستاهای محمد علیخان-امان آباد و بی بهره توسط دکتر عزیزی
  اقتدار و مدیریت نیروی انتظامی در عین مظلومیت قابل تقدیر و تحسین است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 703صفحه نخست » خانه ملتسه شنبه، 22 اردیبهشت 1394 - 12:18
ضرورت نظارت دقیق متولیان بر اجرای طرح‌های کاهش آلودگی هوا
  هزینه‌های استفاده از ناوگان حمل ونقل کاهش یابد  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس علت اصلی آلودگی هوا را اجرایی نشدن طرح‌های ارایه شده برای بهبود وضعیت هوا خواند و بر ضرورت نظارت دقیق متولیان بر طرح‌های کاهش آلودگی هوا تاکید کرد.
  

 

 

 دکتر عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، نظارت دقیق و منسجم متولیان و همکاری همه سازمان‌ها را در اجرای هرچه سریعتر طرح تقسیم خودروها بر اساس میزان آلایندگی در تهران، مهم عنوان کرد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، علت عدم موفقیت طرح‌های ارایه شده برای کاهش آلودگی هوای تهران را تعلل در اجرای آنها دانست وگفت: متاسفانه به دلیل عدم نظارت، برخی از این طرح‌ها به صورت کامل اجرا نمی‌شود لذا متولیان باید با نظارت بیشتر در جهت اجرای کامل این طرح‌ها تلاش کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه هر طرحی که باعث کاهش آلودگی زیست محیطی و صوتی در تهران شود باید از آن حمایت شود، گفت: به عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از هر طرحی که باعث کاهش آلودگی هوای تهران و روان شدن ترافیک شود با جدیت حمایت می کنیم.

عزیزی با تاکید بر نظارت مستقیم و تشدید ضوابط معاینه فنی خودروها، تصریح کرد: برای کاهش آلودگی هوای تهران بهتر است این مهم به صورت استاندارد انجام شود .

وی با انتقاد از تردد خودروهای غیراستاندارد و فرسوده در سطح شهر تهران، تصریح کرد: باید برای کاهش آلودگی هوای تهران به خودروهایی که از استانداردهای زیست محیطی لازم برخوردار نبوده و باعث افزایش آلودگی هوا می شوند اجازه تردد داده نشود.

رئیس کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، ادامه داد: دولت و سازمان محیط زیست برای رفع معضل آلودگی هوای تهران باید به خودروهای های تک سرنشین کمتر اجازه تردد داده شود چون این رانندگان با رانندگی غلط و عدم رعایت مقررات عبور و مرور، ترافیک شدید ایجاد می کنند که منجر به افزایش دود می گردد و به آلودگی هوا دامن می زنند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از تردد بی‌ضابطه موتورسیکلت‌ها، در سطح شهرتهران، تصریح کرد: متاسفانه این موتورسیکلت ها به خاطر عدم نظارت درست از طرف متولیان حتی در گذرگاه ها، تونل ها و مناطق طرح ترافیک بدون رعایت مقررات به سهولت عبور می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ساماندهی موتورسیکلت‌ها در کلانشهر تهران، گفت: نباید به موتورسیکلت‌ها اجازه تردد در هر نقطه‌ای از سطح شهر داده شود چون آلودگی صوتی و زیست محیطی زیادی ایجاد می کنند، لازم است راهنمایی و رانندگی برای کاهش آلودگی هوای تهران، نظارت بیشتری بر تردد موتورسیکلت ها داشته باشد.

وی با تاکید بر از رده خارج کردن موتورسیکلت‌های بنزینی در شهر تهران، ادامه داد: به خاطر اینکه موتورسیکلت‌های بنزینی نقش مهمی در افزایش آلودگی هوای تهران دارند باید موتورسیکلت های برقی جایگزین موتورسیکلت های بنزینی شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از فروش طرح ترافیک در کلانشهر تهران، گفت: طرح های ارائه شده برای روان شدن ترافیک و کاهش آلودگی هوای تهران در صورتیکه عدالت و نظارت در آن رعایت شود بسیار حائزاهمیت است هر چند فروختن این طرح به برخی از افراد در شرایط اضطرار ایرادی ندارد ولی فروش آن به افراد عادی خیلی ضروری و لازم نیست.

عزیزی با تاکید بر برخورد قانونی با آلوده کنندگان هوای تهران، تصریح کرد: برای کاهش آلودگی هوای تهران قانون باید با متخلفانی که به هر نحوی در آلودگی این کلانشهر نقش دارند به شدت برخورد کند و متخلفان را به اشد مجازات برساند.

وی، با ابراز تاسف از آمار بالای مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا، گفت: متاسفانه به خاطر این معضل سالیانه در تهران چندین هزار نفر جان خود را از دست می دهند لذا مادامی که آلودگی هوا در این شهر به قوت خود باقی است و متولیان برای رفع آن چاره ای نیندیشند تعداد بیشتری از شهروندان جان خود را بر اثر بیماریهای قلبی عروقی، تنفسی و سکته های مغزی از دست خواهند داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از عدم برنامه ریزی مناسب برای کاهش تردد در تهران،‌ بیان کرد: چون برنامه ریزی منسجم و دقیقی از طرف متولیان برای کاهش تردد در شهر تهران تعریف نشده است لذا جمعیت زیادی از شهرستان‌ها و اتباع خارجی غیرمجاز به سوی این کلانشهر روانه می شوند بنابراین برای جلوگیری از کاهش مهاجرت و آلودگی هوای تهران باید این عبور و مرورها ساماندهی و قانونمند شوند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی،با تاکید بر افزایش وسائط نقلیه و ناوگان عمومی در کلانشهر تهران، گفت: به خاطر بهبود وضعیت ناوگان حمل ونقل عمومی از شهرداری تهران تشکر می‌کنیم ولی متاسفانه هنوز آن طور که باید و شاید این وسائط جوابگوی جمعیت تهران نیست لذا دولت باید بدهی و سهم خود را به شهرداری در راستای گسترش ناوگان عمومی به خصوص مترو پرداخت کند، متاسفانه در سالهای گذشته به خاطرسیاست بازی دولت از پرداخت سهم و بدهی خود سرباز زد در حالیکه نباید به خاطر مسائل سیاسی مردم متضرر شوند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس،با تاکید بر اینکه هزینه های استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی در شهر تهران باید کاهش یابد، تصریح کرد: به خاطر کاهش آلودگی هوا باید هزینه های استفاده از وسائط نقلیه در کلانشهر تهران کاهش و از سوی دیگر برخوردها با خودروهای خصوصی و تک سرنشین شدت یابد که صاحبان این خودروها مجبور به استفاده از وسائط نقلیه شوند.

 

سه شنبه 22 اردیبهشت 1394

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پربیننده‌ترین مطالب
 
 
 
خانه | درباره ما | تماس با ما | آرشیو | پیوندها
صفحه اول | اخبار | مجلس شورای اسلامی | شهر شیروان | یادداشت و مقالات | فیلم و صوت | تصاویر | زندگی‌نامه | تماس با ما
::  جست‌وجوی پیشرفته ::   ::  RSS ::  نسخه تلفن همراه ::  نسخه تلکس ::  
© دکتر عبدالرضا عزیزی
info@dr-azizi.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار